O nás

Podzim 1939, Jaro 1940

Váženým našim zákazníkům a příznivcům.

Předkládám Vám tento ceník mnou vypěstovaného a řádného materiálu a prosím, abyste učiněním objednávky se přesvědčili o solidnosti naši firmy. Veškeré milovníky ovocnářství zvu tímto co nejuctivěji k návštěvě našeho závodu,  jehož prohlídka jest kdykoli možná, byť  i nepřišli za účelem nákupu. Objednávky vyřizují se dle došlého pořadí se stejnou pečlivostí, jsou-li malé neb velké.

Těším se na Vaši další přízeň a jsem k Vašim službám.

Rostislav Kalvoda

Současnost

Právě před 84 lety napsal tento úvod k ceníku zakladatel firmy pan Rostislav Kalvoda, dědeček dnešního majitele Jiřího Nováka. I přes některá nepříznivá období v historii firmy žijeme dneškem a hledíme s optimismem do budoucna, připraveni naplnit odkaz uvedený v úvodu. Najdete nás v ořechové aleji na okraji obce Mcely (směr Křinec).

Děkujeme  za Váš zájem. Ing.Jiří Novák

Školky Kalvoda

Specializujeme se na produkci ovocných dřevin a růží. V naší ovocné školce pěstujeme jabloně, hrušně, asijské hrušně, slivoně, třešně, višně, meruňky, broskvoně, mandloně, ořešáky , lísky, jeřáby, muchovníky, rybízy, angrešty v široké odrůdové a tvarové nabídce, dále růže velkokvěté, mnohokvěté a pnoucí.

 Jsme členy Školkařského svazu Ovocnářské unie České republiky. Produkujeme certifikovaný sadební materiál dle legislativy EU, který je pravidelně přehlížen inspektory Ústředního a kontrolního ústavu zemědělského.        

Naše výpěstky prodáváme prostokořenné ( bez kořenového balu ),  proto se musejí  vysazovat v době vegetačního klidu, tj. na podzim a časně na jaře před rašením.                                       

Prodej probíhá do vyprodání zásob, a to pouze v místě provozovny školky. Výpěstky z organizačních důvodů nezasíláme poštou ani jinými přepravními kurýry.

Provádíme výchovný a udržovací řez ovocných stromů a keřů.

V provozovně se nedá platit kartou.   

Velkoobchod: Pro zaslání velkoobchodní nabídky nám napište email nebo zavolejte.